Chovatel
Dolní Dunajovice
česky

O chovu

Na těchto stránkách si můžete prohlédnout jednotlivé papoušky v mém chovu. Doufám, že se vám budou líbit a zaujmou vás. Pokud budete mít zájem o koupi některého z těchto papoušků, kontaktujte mě. Aktuální chov a odchovy papoušků se mohou lišit.


Petr Kopřiva

Kouzlu chovu papoušků jsem propadl již před více než 35 lety. Tehdy jsem začínal se šesti voliérami, ve kterých jsem choval andulky. O ty byl v té době mimořádný zájem a tak jsem z prodeje odchovů postupně rozšiřoval chov o další druhy papoušků. A také voliér výrazně přibylo.

Od mých chovatelských začátků již uplynulo spoustu času a můj chov se také výrazně změnil. Andulky již dávno v mých chovech nenajdete, ale nikdy jsem na tyto krásné papoušky nezanevřel.

Již téměř dvacet let se věnuji převážně chovu mutací různých druhů papoušků. Spoustu času mi zabírá také umělá inkubace papouščích vajec a následný ruční odchov. I já jsem se mnohokrát ocitl v situaci, kdy se mě umělá inkubace či následný ruční odchov nepodařil. Nezbývalo mi nic jiného, než vytrvalost, nepřetržité další zkoušení a pozorování toho, co dobře funguje. Tím jsem získal mnoho cenných osobních zkušeností, které se mi nyní daří zužitkovat. Důležité pro mne vždy bylo se poučit z chyb a do budoucna se jim vyhnout.


Mé články v časopisech